07 March 2012

Symbolika w EA - czyli cena zawiera wszystko

Filozofia strategii wierszem:

Siedem w lini świec
Siódmy z ciągu sztuki,
Podwajał będziesz marny los
Czy będziesz taki głupi ?

Po obejrzeniu programu, na Discovery, o ludziach inwestujących na podstawie danych astronomicznych, postanowiłem napisać strategię opartą na symbolach. Z logicznego punktu widzenia ma to sens, bo cena uwzględnia strategie wszystkich graczy, tych przyziemnych i tych "astralnych". Analitycy poszukujący Graal'a, dokładają nowe zmienne do algorytmów za każdym razem kiedy Graal przestaję być świętym i przynosi straty. Takie podejście ma sens, jeśli przyjąć, że ta teoria jest prawdziwa. Jeśli wszyscy jesteśmy efektem obliczeń, jeśli Matrix to tylko bajka w bajce lecz nie o bajce, to stworzenie Graal'a jest możliwe. Ale pojawia się sprzeczność, bo Graal jako uczestnik rynku musi przewidzieć efekt własnego zaangażowania w rynek jako czynnik kształtujący cenę. Trudno mi w takiej sytuacji wierzyć w istnienie Graal'a, nawet najbardziej skomplikowany kod uwzględniający wszystko powinien uwzględniać siebie.
Głowa boli od zapętlania w logice, dlatego posłużę się symbolami.
Do swojej strategii Logic proof (efekt działania na obrazku) wybrałem następujące symbole:
- świece japońskie - jako symbol giełdy, ale również świeca w symbolice ma tak wiele znaczeń, że trudno ją pominąć
- symbol 7 - liczba wyróżniające się bardzo bogatą symboliką, mistyczna i codzienna
- ciąg Fiboncciego - złoty podział występujący w sztuce od czasów najdawniejszych
- koniunkcja astronomiczna - koniec świata i inne zdarzenia związane z takim układem nadają jej bardzo mistyczny charakter. Wszystkie nieszczęścia można wytłumaczyć koniunkcją, ponieważ najczęściej nałożenie się wielu zdarzeń prowadzi do wiekopomnych chwil w życiu
- podwajanie - element losu, czegoś nieznanego, brnięcia w zaparte oraz nieskuteczna strategia z kasyna

Symboli można mnożyć, ale algorytm ma być prosty i zawierać jak najwięcej elementów. Działanie algorytmu można obserwować na myfxbook. Osoby zainteresowane wpływem cykli planetarnych na giełdę powinny przeczytać książkę. Postaram się aby algorytm działał do momentu wyczyszczenia konta z kasy.